Acțiune caritabilă la Centrul Social Petroșani

DSCF3047Luni, 25 mai 2015, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, la Centrul Social din cadrul Parohiei „Sfânta Mare muceniță Varvara”, Parohia cu hramul „Pogorârea Sfântului Duh” – Petroșani III a organizat și sponsorizat o acțiune caritabilă prin care au fost sprijiniți un număr de 20 de copii nevoiași de la Școala Generală Nr. 7 din Petroșani.

Într-o atmosferă de bucurie duhovnicească, Părintele Paroh Gabriel Pârlea, alături de Consiliul parohial,  a oferit celor 20 de copii proveniți din familii aflate în dificultate o masă de prânz și pachete cu diverse alimente, bucurându-le sufletele și îndemnându-i să participe în continuare activ la viața Bisericii.