Premiere în cadrul Proiectului „Alege Şcoala” la Centrul Catehetic „Ieromonah Arsenie Boca” din Deva

EPDH-08.07.2015-1Miercuri, 8 iulie 2015, a avut loc premierea beneficiarilor proiectului „Alege Şcoala în regiunile de dezvoltare Vest, Sud-Vest Oltenia și Nord-Vest!”.

Astfel,în centrul catehetic Ieromonah Arsenie Bocaal parohiei Nașterea Maicii Domnuluidin Deva, cei 12 tineri înscriși în programul A doua șansăau fost premiați în urma etapei I a concursului organizat în cadrul proiectului „Alege Şcoala în regiunile de dezvoltare Vest, Sud-Vest Oltenia și Nord-Vest!”.

Premiile au constat într-o geantă și un trening și au fost înmânate de către preotul Sorin Popescu, coordonatorul centrului catehetic Ieromonah Arsenie Boca”, expertul în educație și lucrătorul de tineret în cadrul proiectului mai sus menționat.

Preot Sorin Popescu


GALERIE FOTO