Acțiune social-filantropică în Episcopia Devei și Hunedoarei


DSC00428Marți, 19 iulie 2016, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul social al Episcopiei Devei și Hunedoarei a organizat o activitate socială pentru un grup de 15 persoane vârstnice. Această activitate face parte din programul lunar de ajutorare al persoanelor vârstnice care au o situație financiară dificilă.

Doamnna doctor Niță Veronica le-a vorbit vârstnicilor despre cum pot preveni si trata problemele de sănătate specifice vârstei înaintate, precum și despre consultațiile și tratamentele de care pot beneficia în cadrul Centrului Socio-Medical „Sf. Ierarh Nectarie” al Episcopiei Devei și Hunedoarei, pentru a-și rezolva problemele de sănătate cu care se confruntă.

În cadrul activității, vârstnicilor li s-a luat tensiunea arterială de către doamna asistentă Hîndorean Elena și au primit recomandări medicale fiecare în parte.

La finalul activității, beneficiarii au primit pachete cu alimente.


Această prezentare necesită JavaScript.