Adunarea anuală a Oastei Domnului din Deva


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Duminică, 16 octombrie, 2016, va avea loc Adunarea anuală a Oastei Domnului din Deva.
Adunarea frățească se va desfășura la Biserica „Adormirea Maicii Domnului”, Deva VI, din Piața Operei, nr. 1. (Strada Piața Victoriei)
Programul având ca temă: “Cuvântul – Darul lui Dumnezeu”, va începe cu Sfânta Liturghie, (ora 9:30) urmând ca, de la ora 13:30 să aibă loc Adunarea Oastei Domnului, care se va finaliza cu slujba Vecerniei de la ora 17.
Persoanele cu deficiențe de auz din cadrul Asociaţiei Naţionale a Surzilor – Fiala Hunedoara şi nu numai, se vor bucura de Sfânta Liturghie, dar şi de tot programul ce va urma, de traducere în limbaj mimico-gestual.

Sunt așteptați spre participare părinți, frați, surori și credincioși din toată țara.


Afis_3 copy