Hramul Schitului „Sfântul Ierarh Nectarie” din localitatea Nandru – județul Hunedoara


EPDH - 09.11.2016 - Schit Nandru-13Miercuri, 9 noiembrie 2016, Preasfințitul Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, a slujit la Schitul „Sfântul Ierarh Nectarie” din localitatea Nandru, județul Hunedoara.

În cuvântul de învățătură, Preasfințitul Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, a accentuat izbânda deosebită a sfinților, prin viața lor virtuoasă ei reușind să devină casnici ai lui Dumnezeu și mijlocitori înaintea tronului ceresc pentru credincioșii care înalță rugăciuni și aduc cinstire vieților lor binecuvântate. De asemenea, Preasfinția Sa i-a îndemnat pe toți cei prezenți să fie smeriți următori ai sfinților, printr-o purtare cuviincioasă și o viață închinată lui Dumnezeu.


GALERIE FOTO