Acțiune socială pentru vârstnici în cadrul Sectorului Social al Episcopiei Devei și a Hunedoarei


Joi, 13 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul Social al Episcopiei Devei și Hunedoarei a organizat, cu ocazia Praznicului Învierii Domnului Dumnezeului și Mântuitorului nostru Iisus Hristos, o activitate socială pentru un grup de 15 persoane vârstnice. Această activitate face parte din programul lunar de ajutorare al persoanelor vârstnice care au o situație financiară dificilă.

În cadrul întalnirii, vârstnicii au avut parte de un moment artistic prezentat de copii de la Colegiul Tehnic  Energetic „D. Hurmuzescu” Deva – Corpul 2, sub îndrumarea doamnei profesoare Petronela Luncan. Copii le-au pregătit vârstnicilor cântece, poezii și momente artistice.
La finalul activității, vârstnicii au primit din partea Episcopiei Devei și Hunedoarei pachete cu alimente cu cele necesare pentru masa de Paști, iar copiii au primit cadouri din partea Organizației Femeilor Liberale Deva.


GALERIE FOTO

Această prezentare necesită JavaScript.