Copiii de la Centrul Social „Sfântul Fanurie” din Brad în excursie la Sibiu


În data de 30 mai 2017, copiii de la Centrul Social „Sf. Fanurie” al Parohiei Brad I au participat la o excursie cu scop recreativ şi educativ la Sibiu. Astfel, au fost vizitate Grădina Zoologică, Muzeul de Istorie Naturală şi Centrul istoric al orașului. De asemenea, copiii s-au bucurat de plimbări cu barca pe lac, iar excursia s-a încheiat cu vizionarea unui film de animaţie la Cinema 3D Arta.

Mulţumim pe această cale, la încheierea acestui an şcolar, tuturor celor care ne sprijină în activitatea Centrului nostru, credincioşilor Parohiei Brad I, donatorilor, sponsorilor şi voluntarilor care se implică în îndrumarea educaţională a copiilor, dincolo de sprijinul educativ în activitatea cu elevii, marele câştig fiind sentimentul de prietenie şi dragoste ce se cultivă între ei.

Preot Alexandru Letea


GALERIE FOTO