Activități în cadrul proiectului „NU pentru droguri, DA pentru viață!”


În data de 7 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, au început activitățile din cadrul proiectului „NU pentru droguri, DA pentru viață”, finanțat din bugetul public al Primăriei Municipiului Deva și implementat de Asociația „Filantropia Ortodoxă” Deva, cu sprijinul Centrului de Prevenire, Evaluare, Consiliere Antidrog Hunedoara, în parteneriat cu Colegiul Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” din Deva.

În cadrul acestui eveniment s-a desfășurat prima activitate, cu grupa elevilor din clasa a II-a din cadrul Colegiului Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” Deva, coordonați de doamna învățătoare Petronela Luncan, prezentată de reprezentantul CPECA Hunedoara, doamna Jude Almășan Adriana.

Scopul acestui proiect este întărirea factorilor de protecție, respectiv reducerea factorilor de risc cu privire la consumul de alcool și tutun prin informare și dezvoltarea de abilitați sociale.


GALERIE FOTO