Corul „Bâlea Boar” din Brad a vestit Naşterea Domnului la Sibiu


Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Gurie, Episcopul Devei şi al Hunedoarei, Corul „Bâlea Boar” al Bisericii „Adormirea Maicii Domnului” din Brad, s-a aflat duminică, 17 decembrie 2017, la Sibiu, pentru a vesti Naşterii Domnului.

Corul Catedralei zărăndene a participat dimineaţă la Catedrala Mitropolitană, unde a dat răspunsurile la Sfânta Liturghie şi a susţinut un program de colinde. Seara, de la ora 17, Corul din Brad a susţinut un concert de colinde la biserica „Sf. Ap. Petru şi Pavel” din Sibiu, cunoscută ca „Biserica dintre brazi”, cea mai veche biserică cu turn din Sibiu.

Acest moment a însemnat a doua prezenţă a Corului brădean la Sibiu, după ce marţi, 12 decembrie 2017, corul a susţinut un concert de colinde la sala Thalia a Filarmonicii Sibiu, în cadrul unui eveniment caritabil.

,,NAŞTEREA LUI HRISTOS, SĂ NE FIE DE FOLOS!”

Pr. Alexandru Letea


GALERIE FOTO