Acțiune filantropică în cadrul Sectorului Social al Episcopiei Devei și Hunedoarei


În data de 30 august 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, au avut loc noi activități tehnico-aplicative, pentru copii care provin din familii dezavantajate.

Activitățile întreprinse sunt reprezentate de vizite la diferite obiective industriale din județ, precum și activități de educație tehnico-aplicativă ce se vor desfășura până la începutul noului an scolar.

În cadrul acțiunilor, copiii au fost însoțiți de părintele Puf Florin.

Obiectivele vizitate au fost următoarele următoarele: Termocentrala Mintia, Moara „Boromir” Deva, Aeroclubul Teritorial Deva, Inspectoratul de Stat pentru controlul în transportul rutier, Biroul Vamal Hunedoara, Reprezentanța Peugeot și Inspectoratul de Jandarmi Județean „Decebal” Hunedoara din Deva.


GALERIE FOTO