Activitate social-filantropică pentru persoanele vârstnice și copii în cadrul Sectorului social al Episcopiei Devei și Hunedoarei


Marți, 4 decembrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul Social al Centrului Eparhial a organizat o activitate socială pentru un grup de 20 de persoane vârstnice.

Această activitate face parte din programul lunar de ajutorare al persoanelor vârstnice care au o situație financiară dificilă.

În cadrul întâlnirii, vârstnicii au avut parte de un moment artistic prezentat de copii de la Colegiul Tehnic Energetic „D. Hurmuzescu” Deva, Corpul 2, sub îndrumarea doamnei profesoare Petronela Luncan.

Copii le-au prezentat vârstnicilor colinde, poezii și momente artistice. La finalul activității, persoanele vârstnice au primit pachete cu alimente, iar copiii au primit cadouri din partea Organizației Femeilor Liberale Deva.


GALERIE FOTO