Activitate socială pentru persoanele vârstnice în cadrul Sectorului Social


Miercuri, 24 aprilie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul Social al Centrului Eparhial a organizat o activitate socială pentru un grup de persoane vârstnice.

Această activitate are ca scop sprijinirea persoanelor vârstnice pentru a-și menține statutul de membrii deplini și activi ai comunității, prin participarea la activități de socializare și petrecere a timpului liber.

Obiectivul acestor evenimente este insuflarea unei stări de bucurie în sufletele persoanelor vârstnice care se simt singure, precum și ajutorarea persoanelor vârstnice care se află în situații vulnerabile, în preajma sfintelor sărbători.

La finalul activității, persoanele vârstnice, au primit din partea din partea doamnei Iulia Raicu, împreună cu o echipă de voluntari, pachete cu prăjituri, pentru masa de sărbători.


GALERIE FOTO