Sesiunea județeană de comunicări științifice la disciplina religie


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, marți, 21 mai 2019, de praznicul Sfinților Împărați Constantin și Elena, s-a desfășurat sesiunea județeană de comunicări științifice la disciplina religie. Evenimentul a avut loc la Liceul Teoretic „Silviu Dragomir” din Ilia, prin bunăvoința domnului director Romeo Lăscuș, care este și profesor de religie și s-a bucurat de participarea a 25 de elevi de gimnaziu și liceu.

Din partea Episcopiei Devei și Hunedoarei a participat părintele Radu Trifon, consilier eparhial pentru învățământ și activități cu tineretul, care a transmis cuvântul de binecuvântare al Preasfințitului Părinte Episcop Gurie și a felicitat pe toți participanții, elevi și profesori coordonatori. La final, părintele Radu Trifon, alături de părintele Gabriel Basa, inspector școlar pentru disciplina religie, a premiat câștigătorii, oferind tuturor diplome.


GALERIE FOTO