Reuniune a tinerilor din cele două centre Orthocaffe din judeţ


Prin purtarea de grijă a lui Dumnezeu, tinerii de la Orthocaffe Deva au făcut o vizită prietenilor lor de la Hațeg, unde a avut loc un schimb de experiențe. Împreună au participat la o cateheză interactivă (în termeni familiari, „cafeheză”) coordonată de Părintele Radu Scânteie.

Această activitate constă în propunerea de către fiecare participant a unei teme de discuție care urmează să fie abordată într-un anumit interval de timp (aproximativ 5 minute). După epuizarea tuturor temelor, activitatea se încheie cu un minut de rugăciunea inimii. Printre temele abordate în această seară se regăsesc: Darwinismul, spontaneitatea, teorie vs experiență. Mai apoi, gazdele noastre de la Hațeg au încununat această reuniune oferindu-ne clătite și pizza.

Astfel de întâlniri au mai avut loc și în trecut și nădăjduim că vor mai avea loc și în viitor în ambele centre pentru a spori coeziunea grupului și a împărtăși experiențe folositoare.

Adrian Dumitru Ciurea


GALERIE FOTO