La Deva va avea loc un concert de pian


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopia Devei și Hunedoarei, în parteneriat cu Muzeul Civilizației Dacice și Romane Deva, organizează în data de 3 decembrie 2019, ora 18:00, un concert de pian.

Concertul, cu scop caritabil, va avea loc la Sala Șemineului a Muzeului Civilizației Dacice și Romane din Deva și va fi susținut de către un grup de tineri pianiști, elevi ai Secției de Muzică a Școlii Gimnaziale „I.G. Duca” din Petroșani, laureați ai mai multor concursuri naționale și internaționale de pian. Aflați sub coordonarea domnului profesor Aurelian Epuraș, micii pianiști și-au propus ca printr-o serie de concerte susținute, să obțină, prin donații, banii necesari pentru achiziționarea unui pian de concert profesional.

Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.