Activitate socială cu ocazia sărbătorilor Pascale


Duminică, 25 aprilie 2021, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul Social al Episcopiei Devei şi Hunedoarei în parteneriat cu Liceul Tehnologic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” din Deva au organizat o activitate de tip atelier de creație în cadrul proiectului „Împreună și de Paște”, cu scop caritabil.

Copiii de clasa pregătitoare, coordonați de către doamna învăţătoare Petronela Luncan, au organizat apoi o expoziţie cu vânzare de decoraţiuni pascale la biserica „Sfântul Mina” din Deva. Din fondurile obţinute au fost achiziţionate pachete cu dulciuri şi s-a oferit sprijin financiar pentru susţinerea Casei de tip familial pentru copii ,,Acoperamântul Maicii Domnului” din localitatea Săuleşti.

Pr. Sebastian Vândalac


GALERIE FOTO