Acțiune filantropică în cadrul Sectorului social al Episcopiei Devei și Hunedoarei


În data de 4 august 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, copii beneficiari ai Centrului de Instruire Tehnico-aplicativă de la Muncelu Mic au participat la programele organizate de Sectorul social al Episcopiei Devei și Hunedoarei.

Beneficiarii acestui centru sunt copii care provin din familii dezavantajate, iar activitățile întreprinse în cadrul acestuia sunt reprezentate de vizite la diferite obiective turistice, observații astrologice cu telescopul Episcopiei Devei și Hunedoarei, precum și activități de educație tehnico-aplicativă.

În cadrul programului, copii au vizitat mai multe obiective din județ cum ar fi: Termocentrala Mintia, Fabrica de ciment Chișcădaga și Moara Boromir Deva.


GALERIE FOTO