Acțiune filantropică în cadrul Sectorului Social al Episcopiei Devei și Hunedoarei


În data de 6 septembrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, au avut loc noi activități tehnico-aplicative, pentru copii care provin din familii dezavantajate.

Activitățile întreprinse sunt reprezentate de vizite la diferite obiective industriale din județ, precum și activități de educație tehnico-aplicativă ce se vor desfășura până la începutul noului an școlar.

În cadrul acțiunilor, copii din comuna Băița au fost însoțiți de Părintele Aurel Moga, preot la parohia Băița.

Obiectivele vizitate au fost următoarele următoarele: Moara „Boromir” Deva, Spitalul Veterinar „Andivet” Deva, Muzeul Civilizaţiei Dacice şi Romane din Deva și Fabrica de Ciment Chișcădaga.


GALERIE FOTO