Acțiune filantropică la Centrul de Îngrijire și Asistență din localitatea Brănișca

_DSC7043Postul Mare reprezinta o perioada atât de înfrânare de la anumite alimente, dar și de înmulțire a faptelor bune. În acest sens, Episcopia Devei și Hunedoarei a demarat joi, 2 aprilie 2015, o acțiune de sprijin la Centrul de Îngrijire și Asistență din localitatea Brănișca, județul Hunedoara. Ajutorul oferit a constat în mai multe tipuri de alimente (ulei, zahăr, cartofi, orez).

Centrul de Îngrijire si Asistenta Branisca este o unitate rezidentiala de asistenta sociala care are rolul de a asigura aplicarea politicilor si strategiilor de asistenta sociala a persoanelor adulte cu dizabilitati.

Acțiunea caritabilă face parte dintr-o serie de acțiuni pe care Episcopia Devei și Hunedoarei și le-a propus spre împlinire în perioada Postului Mare.


GALERIE FOTO