Activitate socială pentru persoanele vârstnice, în cadrul Sectorului Social, cu ocazia Praznicului Învierii Domnului


Marți, 3 aprilie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul Social al Episcopiei Devei și Hunedoarei a organizat, cu ocazia Praznicului Învierii Domnului Dumnezeului și Mântuitorului nostru Iisus Hristos, o activitate socială pentru un grup de 15 persoane vârstnice. Această activitate face parte din programul lunar de ajutorare și socializare al persoanelor vârstnice, ajutorul oferit fiind o mică rază de bucurie pentru situația delicată în care acestea se află.

La finalul activității, vârstnicii au primit din partea Episcopiei Devei și Hunedoarei pachete cu alimente necesare pentru masa de Paști, iar din partea doamnei Iulia Raicu împreună cu o echipă de voluntari, platouri cu prăjituri pentru sfintele sărbători.


GALERIE FOTO