Ajutoare pentru sinistrații din comuna Vața de Jos din partea Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului


Cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopul Argeșului și Muscelului, locuitorii din satele Basarabasa, Ciungani și Prăvăleni, grav afectați în urma înundațiilor din data de 31 iulie 2018, s-au bucurat de ajutorul frățesc al credincioșilor din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, concretizat în produse alimentare, electrocasnice și îmbrăcăminte.

Episcopia Devei și Hunedoarei, în numele credincioșilor greu încercați din comuna Vața de Jos, aduce mulțumiri pentru frățeasca purtarea de grijă și jertfa credincioșilor argeșeni, rugând pe Atotmilostivul Dumnezeu să răsplătească dragostea creștinească pusă în lucrare prin mijlocirea Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului.


GALERIE FOTO