Centrul de zi pentru copii „Sfinții Părinți Ioachim și Ana” din Deva își deschide porțile


Cu binecuvântarea și prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, în această toamnă se va deschide Centrul de zi pentru Copii „Sfinții Părinți Ioachim și Ana” al Episcopiei Devei și Hunedoarei, aflat în Deva, pe strada Titu Maiorescu, nr. 34. Centrul este destinat copiilor proveniți din familii nevoiașe sau cu risc de abandon școlar. Copiii vor beneficia de o masă caldă la cantina centrului, de educație și asistență socială. Programul va fi de luni până vineri între orele 12-17. Toate serviciile sunt gratuite.

Înscrierea elevilor are loc în perioada 24 septembrie – 4 octombrie.

Pentru mai multe informații: Pr. Sebastian Vândalac – 0769223237

                                  Asistent social Ioana Leca – 0731836194


GALERIE FOTO