Cerc pastoral la Parohia Curechiu

2010.04.25-DSC04631 (1)Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, duminică, 10 mai 2015, a avut loc întrunirea preoților Cercului pastoral-misionar Bucureșci din Protopopiatul Brad. Întrunirea s-a desfășurat la biserica monument istoric cu hramul „Sfântul Ierarh Nicolae” din Parohia Curechiu, fiind precedată de săvârșirea Tainei Sfântului Maslu. La invitația preotului paroh Cioara-Trif Călin au participat mai mulți preoți din cadrul Protopopiatului Brad și cu această ocazie părintele Pavel Tiberiu de la Parohia Tomești a ținut un cuvânt de învățătură evidențiind importanța Tainei Sfântului Maslu în viața credincioșilor. Referatul întâlnirii, dedicat Anului omagial al misiunii parohiei astăzi, a fost susţinut de părintele paroh Cioara-Trif Călin, având ca temă „Parohia și misiunea ei”, urmând apoi dezbaterile temei prezentate.


 

GALERIE FOTO