Dar din dar – acțiune social-filantropică din partea parohiei „Sfântul Vasile cel Mare” din Deva pentru „Casa familială pentru copii cu dizabilități și Centrul specializat pentru copii cu dizabilități” din municipiul Hunedoara


Răspunzând și de această dată, cu multă solicitudine, apelului preotului paroh Florin Dobrei, credincioșii Parohiei „Sf. Ierarh Vasile cel Mare” din Deva au strâns, în cadrul unei colecte inițiate de Sfintele Sărbători, peste 250 kg de alimente, precum și produse igienico-sanitare.

Pachetele rezultate au fost dăruite unor persoane vârstnice de pe raza parohiei, respectiv, în ziua de 18 ianuarie 2017, Casei familiale pentru copii cu dizabilități și Centrului specializat pentru copii cu dizabilități din municipiul Hunedoara.


Această prezentare necesită JavaScript.