Daruri de Paști pentru vârstnicii beneficiari ai proiectului „Nu sunt singur”


EPDH - 27.04.2016Miercuri, 27 aprilie 2016, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul social al Episcopiei Devei și Hunedoarei a organizat, în cadrul proiectului Nu sunt singur, proiect finanțat de Primăria Municipiului Deva,  un program adresat persoanelor vârstnice beneficiare în cadrul acestui proiect.

Această activitate a avut loc cu ocazia sărbătorilor pascale și a fost însuflețită de prezența unui grup de elevi care au oferit un program artistic de cântec și poezie, menit să aducă bucurie și pace în sufletele vârstnicilor prezenți.

Atât persoanele vârstnice beneficiare ale proiectului Nu sunt singur, cât și copiii prezenți, au primit mai multe pachete cadou cu prilejul Sfintelor sărbători de Paști.


Galerie foto