Excursie pentru copiii participanţi la orele de cateheză organizate în cadrul parohiei Hărţăgani


An de an, copiii participanţi la orele de cateheză organizate în cadrul parohiei ortodoxe Hărţăgani, protopopiatul Brad, au avut bucuria de a-şi îmbogăţi cunoştinţele legate de istoria şi frumuseţea ţării noastre, prin participarea la excursiile organizate de parohie, fiecare având o anumită tematică.

Sâmbătă, 8 iulie 2017, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Gurie, Episcopul Devei şi al Hunedoarei, copiii au participat la o nouă excursie, ca răsplată pentru toată activitatea desfăşurată în cadrul orelor de cateheză.

Astfel, au fost vizitate Cazanele Dunării, Porţile de Fier, oraşul Orşova, precum şi Mănăstirea Piatra Scrisă, obiective care au fost apreciate de toţi participanţii.

Pr. Valentin Crainic


GALERIE FOTO