Întâlnire de sfârșit de an la Centrul Eparhial din Deva


Vineri, 22 decembrie 2017, cu binecuvântarea, prin purtarea de grijă și în prezența Preasfințitului Părinte Episcop Gurie, la Centrul Eparhial din Deva a avut loc o întâlnire a tuturor angajaților Centrului Eparhial al Episcopiei Devei și Hunedoarei.

A fost săvârșită o slujbă de mulțumire pentru toate binefacerile revărsate de Dumnezeu asupra arhipăstorului hunedorean, a preacuvioșilor și preacucernicilor părinți consilieri și slujitori la Catedrala Episcopală și a tuturor ostenitorilor de la sectoarele Centrului Eparhial.

La final, Preasfințitul Părinte Episcop Gurie a mulțumit tuturor colaboratorilor și i-a îndemnat să lucreze în continuare cu aceeași responsabilitate și dăruire, atât pentru împlinirea lucrărilor lumești, dar mai ales pentru împlinirea lucrării de mântuire.


GALERIE FOTO