Programul „Din inimă pentru bunici” la Centrul social al Episcopiei Devei și Hunedoarei


DSCF1953Miercuri, 16 decembrie 2015, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, sectorul social-filantropic al Episcopiei Devei și Hunedoarei a organizat un program motivațional, „Din inimă pentru bunici”, adresat vârstnicilor beneficiari ai activităților sociale desfășurate la Centrul social al Episcopiei.

Un grup de copii au bucurat sufletele celor în vârstă, aducând vestea cea bună a Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, printr-un recital de colinde tradiționale românești.

Vârstnicii participanți la programul „Din inimă pentru bunici” au primit, pe lângă darul duhovnicesc al vestirii Crăciunului, și pachete de alimente pentru a le veni în ajutor și a primi cu bucurie marele praznic al Nașterii Domnului.