Sărbători cu bucurie pentru beneficiarii centrelor de zi din municipiul Petroșani


Miercuri, 21 decembrie 2016, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, un grup de eleve de la Seminarul Teologic din cadrul Mănăstirii „Sfântul Ioan Evanghelistul” de la Prislop au adus lumină în sufletele beneficiarilor centrelor de zi din municipiul Petroșani, vestindu-le, în glas de colindă, venirea în lume a Domnului nostru Iisus Hristos.

Cu acest prilej, parohia „Sfântul Ilie” din Petroșani, în a cărei grijă se află aceste centre de asistență socială, din inițiativa părintelui paroh Gabriel Bulf, a dăruit vârstnicilor și copiilor din aceste centre mai multe daruri care să le aducă bucurie de luminatul praznic al Nașterii Mântuitorului nostru Iisus Hristos.


Această prezentare necesită JavaScript.


 

Știre în curs de actualizare