Sprijin pentru Centrul de Persoane Vârstnice din Ponor


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, în cadrul Proiectului Național Catehetic 2023 „Tinerii și vârstnicii să laude numele Domnului” grupul catehetic al Parohiei „Înalțarea Domnului” din Păucinești, coordonat de preotul Iuliu Tonca, a vizitat Centrul pentru persoane Vârstnice – Casa „Sfântul și Dreptul Lazăr” al Parohiei Ortodoxe Ponor.

A fost un moment emoționant deoarece, pe lângă cadourile oferite „bunicuțelor” de la centru, vizitatorii le-au încântat prin poezii și cântece, aducând lumină pe fețele acestora și transmițând unii altora mesaje pozitive de viață.

Minunata experiență nu ar fi fost posibilă fără ajutorul colaboratorilor, a doamnei profesoare Argentina Tonca și a părintelui Flaviu Lauran de la Centrul de Tineret „Ortocaffe” din Hațeg. Părintele Adinel Blentea, coordonator al Centrului a mulțumit pentru daruri, cât si pentru prezența noastră în mijlocul beneficiarilor Centrului de la Ponor.

Coordonator grup cateheză, Pr. Iuliu Tonca


GALERIE FOTO