Tineri elevi premiați în parohia Dobra


În biserica „Pogorârea Sfântului Duh” din Dobra a avut loc vineri, 6 mai 2022, premierea elevilor participanți la Proiectul „Un strop de credință – Învierea Domnului – bucurie sfântă pentru toți creștinii”. Proiectul, ajuns la a noua ediție, a fost organizat de către parohia Dobra în parteneriat cu Școala Gimnazială din Dobra și cu Primăria Comunei Dobra, desfășurându-se în perioada 28 martie – 6 mai 2022. Acesta s-a adresat elevilor din clasele 1-8, fiind implicate cadrele didactice de la Școala din localitate, sub coordonarea doamnei învățătoare Cristina Georgiuți.

Cu prilejul premierii de astăzi a avut loc și un mic recital de pricesne susținut de Corul „Ecclesia” al Parohiei Dobra format din peste 40 de copii și coordonat de Alexandra Inișca. Corul a fost înființat în luna septembrie a anului trecut la inițiativa tinerei coordonatoare, participând în fiecare Duminică și în zilele de sărbătoare la Sfânta Liturghie, dar și la alte manifestări culturale din localitate și chiar în afara acesteia.

Pr. Emanuel Inișca, Alexandra Inișca


GALERIE FOTO