Acțiune caritabilă la Asociația Handicapaților Neuromotori

_DSC6954Miercuri, 1 aprilie 2015, Episcopia Devei și Hunedoarei, prin Sectorul social, a realizat o acțiune de caritate la Asociația Handicapaților Neuromotori din Deva, județul Hunedoara.

Asociația Handicapaților Neuromotori din județul Hunedoara are ca grup țintă persoanele cu dizabilități neuromotorii, copii sau adulți, și își propune să promoveze egalizarea șanselor în plan social și apărarea drepturilor și intereselor legitime comune tuturor persoanelor cu handicap neuromotor din cuprinsul județului Hunedoara.

Sprijinul oferit a constat din diferite tipuri de alimente, acțiune prin care Episcopia Devei și Hunedoarei încearcă să vină în ajutorul celor aflați în dificultate, mai ales în preajma sfintelor sărbători pascale.


GALERIE FOTO