Acțiune filantropică organizată de parohia Bătrâna


Joi, 31 august 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, și prin purtarea de grijă a preotului paroh Florin Puf, o grupă de copii, beneficiari ai Centrului de Instruire Tehnico-aplicativă de la Muncelu Mic, a participat la programul organizat cu sprijinul parohiei Bătrâna.

Beneficiarii acestui Centru sunt copii care provin din familii defavorizate, iar activitățile întreprinse în cadrul acestuia sunt reprezentate de vizite la diferite obiective turistice, observații astrologice cu telescopul Episcopiei Devei și Hunedoarei, precum și activități de educație tehnico-aplicativă.

În cadrul programului, copii au vizitat mai multe obiective din județ cum ar fi: Termocentrala Mintia, Fabrica de ciment Chișcădaga și Moara Boromir Deva.


GALERIE FOTO