Activitate socială pentru vârstnici la Centrul social al Episcopiei Devei și Hunedoarei


Marti, 13 Decembrie 2016, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, Sectorul Social al Episcopiei Devei și Hunedoarei a organizat o activitate socială pentru un grup de 20 persoane vârstnice. Această activitate face parte din programul lunar de ajutorare al persoanelor vârstnice care au o situație financiară dificilă.

În cadrul întalnirii, vârstnicii au avut parte de un moment artistic prezentat de copii de la Colegiul Tehnic  Energetic „D. Hurmuzescu” Deva, Corpul 2, sub îndrumarea doamnei profesoare Petronela Luncan.  Copii le-au pregătit vârstnicilor  colinde, poezii și momente artistice.
La finalul activității, vârstnicii au primit din partea Episcopiei Devei și Hunedoarei,  pachete cu alimente cu cele necesare pentru masa de Craciun, iar copiii au primit cadouri din partea Organizației Femeilor Liberale Deva.


GALERIE FOTO