Atelier de pictură pe sticlă la Centrul de zi pentru copii „Sfinții Părinți Ioachim și Ana” din Deva


Vineri, 20 ianuarie 2023, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, la Centrul de zi pentru copii „Sfinții Părinți Ioachim și Ana” din Deva a avut loc un atelier de pictură denumit ,,Prima mea icoană pe sticlă”, desfășurat în cadrul parteneriatului cu Asociația ,,Inimi Generoase”.

La eveniment au participat atât beneficiarii Centrului de zi pentru copii, cât și alți copii din cuprinsul județului, pasionați de artă și motivați de ideea de a fi într-o permanentă stare de învățare și evoluție, cu toții fiind îndrumați în realizarea primei icoane de către doamna Marinescu Elena-Daniela, profesor în învățământul primar în cadrul Liceului de Arte „Sigismund Toduță”, Deva.

În încheiere, toți copiii participanți în cadrul atelierului de pictură au primit câte o răsplată dulce, oferită prin bunăvoința și cu sprijinul Asociației „Inimi Generoase”.

As. soc. Adriana Lupei


GALERIE FOTO