Bucurii de Crăciun pentru mai multe centre sociale din Hunedoara


WP_20151218_11_49_19_ProÎn preajma marelui praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, și prin purtarea de grijă a părintelui paroh Ciprian Vișoi, parohia Nădăștia de Sus, în parteneriat cu Școala Generală din Călan, a dăruit Casei familiale pentru copii cu dizabilități și Centrului specializat pentru copii cu dizabilități – Hunedoara, pachete cadou și diverse articole vestimentare de sezon ce vor fi dăruite copiilor din aceste centre sociale în ajun de Sfânta Sărbătoare a Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos.

Tot în această perioadă, parohia Nădăștia de Sus a fost alături și de Căminul pentru Persoane Vârstnice din Hunedoara, unde a dăruit numeroase pachete cu alimente de bază (ulei, făină, zahăr, orez, etc.) spre a fi de folos persoanelor instituționalizate în acest centru.


GALERIE FOTO