Cerc pastoral în parohia „Sfântul Ierarh Nicolae” din localitatea Certeju de Sus


EPDH_04_12_2016_Cerc_pastoral_Certej-1Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, în data de 6 decembrie 2016, cercul pastoral din zona Certej s-a întrunit în biserica cu hramul „Sfântul Ierarh Nicolae” din localitatea Certeju de Sus.

Cercul pastoral a debutat cu Taina Sfântului Maslu săvârșită de un sobor de preoți, în frunte cu Protopopul Devei, PC Părinte Petru Costa.

În cuvântul de învățătură rostit cu acest prilej, Părintele Protopop a arătat cât de important este pentru noi, creștinii, să postim în această perioadă și să-i cinstim pe sfinți, urmându-le pilda lor de viețuire.

La sfârșitul unui program binecuvântat de Dumnezeu, părintele paroh Petru Băluță a mulțumit tuturor participanților.

Pr. Petru Băluță


GALERIE FOTO