Concert de colinde în parohia „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din localitatea Hărțăgani


10290632_1005396792837238_7543580498544027523_n(1)Duminică, 20 decembrie 2015, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, a avut loc în cadrul Bisericii Ortodoxe cu hramul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din localitatea Hărțăgani, tradiționalul concert de colinde organizat după Sfânta Liturghie.

Bucuria Nașterii Mântuitorului nostru Iisus Hristos a fost adusă în sufletele credincioșilor de către copiii participanți la orele de cateheză organizate în cadrul parohiei, îndrumați fiind de părintele paroh Valentin Crainic, de colindători veniți din Ribița, îndrumați de părintele Ioan Diniș, de grupul „Dubașii Zărăndeni” și de ansamblul „Ritmuri Zărăndene”, îndrumati de către coordonator Gheorghe Diniș.

La sfârșitul concertului, toți copiii prezenți au primit cadouri, iar zece familii cu probleme sociale au fost sprijinite cu alimente necesare mesei de Sfintele Sărbători.


GALERIE FOTO