Cupa ORTHOCAFFE Open la șah


Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Nestor, Episcopul Devei şi Hunedoarei, în perioada 3-7 iulie 2023 s-a desfăşurat la Centrul de tineret Orthocaffe din Deva competiția de șah Cupa ORTHOCAFFE OPEN. Evenimentul a fost organizat de Clubul de Șah Deva în parteneriat cu centrul Orthocaffe al Episcopiei Devei și Hunedoarei. La acest turneu de tip OPEN general – Șah Clasic au luat parte peste 20 de jucători de șah de toate vârstele, atât juniori, cât și seniori, începători, dar și avansați. Scopul evenimentului este de a promova jocul de șah la Deva și în rândul tinerilor și de a promova Centrul de Tineret Orthocaffe prin găzduirea acestui turneu. Festivitatea de premiere va avea loc vineri, 7 iulie, după ultima rundă a competiției.

Referent Alexandru Boldor


GALERIE FOTO