Cuvânt de mulțumire pentru personalul Spitalului Județean de Urgență Deva


Episcopia Devei şi Hunedoarei aduce pe această cale sincere şi calde mulţumiri conducerii Spitalului Judeţean de Urgenţă din Deva, medicilor, asistentelor, infirmierilor, brancardierilor şi întregului personal medical şi nemedical, în special celor care lucrează pe secţiile A.T.I, Boli infecţioase şi U.P.U. – Smurd, pentru modul exemplar şi profesionist, dar mai ales pentru dragostea sinceră, cu care s-au implicat în întregul proces de îngrijire şi tratament al Preasfinţitului Părinte Gurie, Episcopul Devei şi al Hunedoarei, pe perioada acestor ultime două săptămâni, pe care ierarhul hunedorean le-a petrecut, din nefericire, în această unitate medicală.

Vă asigurăm de toată recunoştinţa noastră, dar mai ales vă rugăm să fiţi pe deplin încredinţaţi că, aşa cum Părintele nostru Gurie v-a purtat în rugăciunile sale în fiecare zi din cele în care aţi fost alături de Preasfinţia Sa, tot aşa vă va purta pe toţi în rugăciunile pe care le va rosti de acum înainte în faţa Lui Dumnezeu, întru Împărăţia cea veşnică a Sa. Dumnezeu să vă răsplătească toate eforturile şi toată dragostea, iar pe Dânsul să-l odihnească cu drepţii Lui!