Dar pentru copiii participanţi la orele de cateheză din Hărţăgani


1Ca şi în ceilalţi ani, copiii Parohiei „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Hărţăgani, protopopiatul Brad, au avut prilejul de a-şi îmbogăţi şi completa cunoştinţele despre istoria Bisericii Ortodoxe din Ardeal prin participarea la excursia organizată de parohie ca dar pentru întreaga activitate desfăşurată în cadrul orelor de cateheză.

Astfel, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Gurie, Episcopul Devei şi al Hunedoarei, sâmbătă, 14 mai 2016, excursia a avut ca punct de început Mănăstirea Râmeţ, una dintre cele mai vechi mănăstiri din Ardeal. Următorul popas plin de istorie a fost Cetatea Unirii, Alba Iulia, unde s-au vizitat mai multe obiective importante din istoria neamului românesc.

În încheierea excursiei, toţi participanţii s-au bucurat de vizionarea unui film pentru copii în cadrul Cinema City din Deva.


GALERIE FOTO