Daruri de Paști din partea parohiei „Pogorârea Sfântului Duh” din Nădăștia de Sus


DSCF3453În preajma Sfintei Sărbători a Învierii Domnului nostru Iisus Hristos, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei și prin purtarea de grijă a părintelui paroh Ciprian Vișoi, parohia Nădăștia de Sus a dăruit Casei familiale pentru copii cu dizabilități – Hunedoara și Centrului specializat pentru copii cu dizabilități – Hunedoara diverse alimente și prăjituri pentru a le îmbogăți masa de Sfintele Paști copiilor din aceste centre.

Tot în această perioadă, parohia Nădăștia de Sus a fost alături și de Căminul pentru Persoane Vârstnice Hunedoara și de Cantina socială „Sf. Nectarie” – Deva, unde a dăruit numeroase pachete cu alimente de bază (ulei, făină, zahăr, orez, etc.) spre a fi de folos persoanelor nevoiașe.


GALERIE FOTO

Această prezentare necesită JavaScript.