Duminica a 22-a după Rusalii în parohia Sălașu de Sus


În Duminica a 22-a după Rusalii, 4 noiembrie 2018, Preasfințitul Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, a săvârșit Sfânta Liturghie în biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” a parohiei Sălașu de Sus, din cadrul Protopopiatului Hațeg, împreună cu un sobor de preoți și diaconi.

În cuvântul de învățătură rostit cu acest prilej, Preasfinția Sa, făcând referire la pericopa evanghelică citită la Sfânta Liturghie, despre bogatul nemilostiv și săracul Lazăr, a vorbit despre importanța felului în care ne trăim viața aici pe pământ, deoarece aici punem început pentru viața viitoare, veșnică, care nu va fi decât o continuare firească a zidirii pe temelia pusă încă din timpul vieții noastre pământești.

La final, pentru activitatea pastoral-misionară desfășurată în mijlocul credincioșilor din parohia sa, preotul Tiberiu Albu a primit o gramată de mulțumire.


GALERIE FOTO