Excursie pentru copiii de la Centrul social „Casa Cristian” din Brad


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, copiii de la Centrul Social „Casa Cristian” din Brad, au fost marți, 14 iunie 2022, într-o excursie la Sibiu. Excursia a fost posibilă prin bunăvoința credincioșilor Parohiei Brad 1, care, prin donații, au asigurat toate cheltuielile necesare.

Copiii, însoțiți de părintele Alexandru Letea, coordonatorul Centrului Social, și de doamnele Maria Jude și Angela Toșca, voluntare la „Casa Cristian”, au vizitat Catedrala mitropolitană din Sibiu, Muzeul ASTRA, Grădina zoologică, iar apoi ziua a fost încheiată cu vizionarea unui film de animație la Cinema Gold.

Parohia Brad 1 mulțumește pe această cale sponsorilor și donatorilor, în special credincioșilor Parohiei „Adormirea Maicii Domnului” din Brad, pentru tot sprijinul oferit pe parcursul anului, tuturor activităților desfășurate la Centrul Social „Casa Cristian” din Brad.

Toate cele materiale sunt trecătoare. Bucuria copiilor este însă neprețuită!

Pr. Alexandru Letea


GALERIE FOTO