Excursie pentru grupul catehetic al Parohiei Brad I


Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Nestor, Episcopul Devei şi Hunedoarei, în cadrul proiectului Catehetic Național 2023, „Tinerii și vârstnicii să laude numele Domnului”, grupul catehetic al Parohiei Brad I, coordonat de Preotul Costescu Dorin, a realizat în 25 februarie 2023 o excursie catehetică, sub principiul: „Religious outdoor learning”. Traseul a cuprins următoarele: Muzeul Satului din Sibiu, Catedrala Mitropolitană din Sibiu, Castelul de Lut – Porumbacu de Sus și Mânăstirea Brâncoveanu – Sâmbăta de Sus.

Grupul a fost însoțit şi de alți doi coordonatori ai proiectului: D-na Profesoară Rațiu Ioana, Profesor de Religie la Liceul Avram Iancu din Brad și D-nul Faur Gabriel, Epitrop al Bisericii Brad I.

Coordonator pentru cateheză,

Pr. dr. Dorin Costescu


GALERIE FOTO