Final de an școlar la Seminarul Teologic de la Mănăstirea Prislop


Preasfințitul Părinte Gherontie Hunedoreanul, Arhiereu-vicar al Episcopiei Devei și Hunedoarei, a participat joi, 15 iunie 2023, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, la serbarea de final de an școlar la Seminarul Teologic „Sfânta Ecaterina” de la Mănăstirea Prislop.

Elevele au prezentat un frumos program artistic în cadrul căruia s-au recitat poezii și s-au cântat pricesne și cântece patriotice. În continuare, au fost înmânate diplomele și premiile pentru elevele cu rezultate deosebite la învățătură.

În închiere Preasfințitul Părinte Gherontie Hunedoreanul a adresat celor prezenți un cuvânt despre necesitatea desei spovedanii, Taina Pocăinței, prin harul Sfântului Duh, fiind folositoare în lupta cu păcatele și pentru păstrarea curată a vieții sufletești.


GALERIE FOTO