La Grădinița „Episcop Gurie Georgiu” din Deva a avut loc Serbarea finalului de an școlar


Miercuri, 14 iunie 2023, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, Preasfințitul Părinte Gherontie Hunedoreanul, Arhiereu-vicar al Episcopiei Devei și Hunedoarei, a participat la Serbarea finalului de an școlar la Grădinița „Episcop Gurie Georgiu” din Deva. Sub îndrumarea doamnelor educatoare, preșcolarii au pregătit un program de poezii și cântece, iar apoi au primit diplome pentru încheierea activității din acest an școlar.

Preasfințitul Părinte Gherontie Hunedoreanul a adresat un cuvânt părinților și membrilor familiilor copilașilor prezenți, despre importanța trăirii unei vieți cu adevărat creștine în familie, pentru a oferi modele practice copiilor. De asemenea, Preasfinția Sa a felicitat doamnele educatoare și pe cei care s-au ocupat de buna desfășurare a activităților la Grădinița inaugurată în toamna anului trecut.

În încheierea serbării a fost vizionat un film cu activitățile preșcolarilor desfășurate în timpul anului școlar.


GALERIE FOTO