Întâlnire de suflet în cadrul Unității de Asistență Medico-Socială „Arsenie Boca” din Hunedoara


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, vineri, 8 martie 2024, cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, o parte din tinerii voluntari din cadrul Asociației Social Culturale „Țara de Piatră”, împreună cu un grup de credincioși din cadrul parohiei „Sfânta Treime” din municipiul Hunedoara, coordonați de doamna preoteasă Raluca Crainic, s-au deplasat la Unitatea de Asistență Medico-Socială „Arsenie Boca” din Hunedoara unde, într-o atmosferă de bucurie, au dăruit tuturor femeilor, beneficiare a serviciilor unității medicale câte o felie de tort, dar și iconițe și cărți de rugăciuni.

Cu această ocazie, Părintele protopop Valentin Crainic a adresat un cuvânt de felicitare pentru mamele și bunicile creștine rugătoare, care prin evlavia, bunătatea, smerenia și înțelepciunea lor sunt o binecuvântare pentru familie și pentru Biserică.


GALERIE FOTO