Manifestație de susținere a familiei creștine


 

Asociaţia „Filantropia”, Asociaţia „Epafra” şi Asociaţia „Părinţi pentru Ora de Religie” – Filiala Deva, în calitate de reprenzentanţi ai societăţii civile, vă invită la o manifestaţie de susţinere a familiei creştine.

Evenimentul va avea loc duminică, 24 ianuarie, ora 12.00, în Piaţa Unirii din Deva.

Manifestarea are ca scop reafirmarea valorilor creştine cu privire la familie şi solidarizarea cu familia Bodnariu şi cu alte familii de români care trec prin adevărate drame în urma despărţirii de copii.

De Ziua Micii Uniri vă aşteptăm în număr cât mai mare alături de noi să  susţinem familia şi să tragem un semnal de alarmă împotriva abuzurilor de orice fel!

 

Asociaţia Filantropia,

Pr. Radu Trifon

 

Asociaţia Epafra

Timotei Rusu,

preşedinte

 

A.P.O.R Deva,

ing. Mihai Prodan,

vicepreşedinte