Parteneriat între Direcția de Sănătate Publică Hunedoara și Episcopia Devei și Hunedoarei

EPDH-18.05.2015-1În baza protocolului de colaborare dintre Ministerul Sănătății și Patriarhia Română și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, în Episcopia Devei și Hunedoarei, la Centrul Eparhial se organizează în perioada 18-28 mai 2015 cursuri pe probleme de sănătate ținute de către reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Hunedoara, prin doamna doctor Birău Cecilia, cursuri la care vor participa toți preoții din județul Hunedoara.

Scopul cursurilor este acela de a instrui pe preoți în vederea transmiterii cunoștințelor dobândite comunităților pe care le păstoresc. Desfășurarea acestor tipuri de activități va fi una periodică, diferitele teme dezbătute necesitând o actualizare constantă.

Episcopia Devei și Hunedoarei mulțumește Direcției de Sănătate Publică pentru implicarea în acest proiect și nădăjduiește la o bună colaborare pe viitor, în folosul credincioșilor din eparhie.


GALERIE FOTO